Karakterinize Göre Gelinlik Seçimi

Karaktere Göre Gelinlik Seçimi

Gelinlik, her genç kızın rüyası, bembeyaz asaleti ve saflığı sembolize eden bu elbisenin seçimi de bir hayli zor oluyor. O kadar çok çeşit ve gelinlik modeli var ki haliyle gelin adaylarının da kafası karışıyor. Ama kendinize en uygun gelinliği bulmanız için dikkat etmeniz gereken temel konular var. Bunlardan biri de karaktere göre gelinlik seçimi. Vücut tipi, yaş, zevk derken karakterinizi de gelinlik seçiminde dikkate almalısınız.

Giydiğiniz zaman kendinizi rahat hissedeceğiniz, işte bu diyebileceğiniz bir gelinlik için karakterinizi de ön planda tutmalısınız. Peki karaktere göre gelinlik seçimini nasıl yapacağınızı merak ediyor musunuz? O zaman bu yazımızı sonuna kadar güzelce okuyun. Kendi karakterinize hangi gelinlik modelinin uygun olduğunu öğrenin.

Ciddi ve Geleneklere Bağlı Gelin Adayları

Ciddi bir yapınız varsa ve klasik çizgilerin dışına çıkmayı sevmiyorsanız, bu bölümü dikkatli okuyun. Geleneklerine bağlı ve klasik modellerden hoşlanan gelin adayları, A kesim gelinlikler tam da size göre. A kesim bildiğiniz gibi klasik gelinlik modelidir. Kendi karakterinize de uygun olanı budur. Seçerken bu detayı göz önünde bulundurun.

Romantik ve Duygusal Gelin Adayları

Eğer kırılgan ve duygusal bir kişiliğiniz varsa, romantik bir havaya sahip gelinlik sizi düğününüzde çok mutlu edecektir. Peki nasıl oluyor romantik tarz gelinlikler? Straplez ya da kalp yakaya sahip, şifon kumaşlı ya da dantel detaylı gelinlikler beraberinde romantik bir havayı da getirir. Duygusal ve romantik bir karakteriniz varsa gelinlik seçiminizi buna göre yapın.

Özgür Ruhlu Gelin Adayları

Renkli bir kişiliğe sahipseniz ve sıradanlıktan uzak çılgın bir tarz benimsediyseniz size en uygun modeller sıra dışı özel tasarımlar olacak. Klasik gelinlik anlayışının uzağında özgür ruhunuzu sembolize edecek yaratıcı bir tasarım sizi düğününüzde fazlasıyla mutlu edecektir.

Özgüvenli ve İddialı Gelin Adayları

Özgüveni çok yüksek, her zaman iddialı görünmeyi seven bir yapınız varsa sizin tercihiniz kesinlikle vücudu saran modellerden yana olmalı. Bu gelinlikler vücut hatlarınızı tamamen ön plana çıkararak sizi iddialı bir görünüme kavuşturur. Tabi bunun için kusursuz bir vücuda da sahip olmanız gerekiyor.

Kendini Prenses Gibi Hisseden Gelin Adayları

İlgiden hoşlanan ve yıllarca masalları andıran bir düğünün hayali kuranlar, o eşsiz gecede prensesler gibi görünmeyi isterler. Böyle bir karaktere sahipseniz; kabarık etekli, ışıltılı taş ve işlemelerle bezenmiş prenses kesim gelinlikler sizin ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Çekici ve Kadınsı Görünmeyi Seven Gelin Adayları

Her zaman kadınsı görünümü önemseyen ve çekiciliğiyle ön planda olmak isteyen gelin adayları için de en uygun model balık kesimlerdir. Hem ön plana çıkan vücut hatlarınızla seksepalitenizi arttıracak hem de şık bir görünüme kavuşacaksınız.